Garanti ve İade

Garanti süresi ne kadardır?

Mobilya ürünleri evine teslim edildiği tarihten itibaren 2 yıl boyunca Kuzeypazar Garantisi kapsamına girer.

Kullanıcı hatası içermeyen her durumda Kuzeypazar Garantisi geçerlidir. Örneğin çok beğenerek aldığın yatağın taşıma esnasında yırtıldıuğını fark ettin, buradan talebini iletirsen hemen incelemeye alınıp gerekli işlem yapılır. Fakat itme-çekme gibi zorlayıcı hareketlerden doğan sorunlar, kullanıcı hatası olarak değerlendirilir ve Kuzeypazar Garantisi kapsamına girmez.

Ürünle ilgili teslimattan sonra problem yaşarsan, sorunun fotoğrafını çekerek sipariş numarasıyla birlikte buradan talep oluşturabilirsin. Talebin incelenip sonucu sana yine e-mail yolu ile iletilecektir.

Satın aldığın ürününün beyan ettiğin adrese tesliminden sonra, ürünün Kuzeypazar uzman ekiplerinin desteği olmaksızın bir başka adrese taşınması ve bu sebeple herhangi bir kusur ve/veya hasar meydana gelmesi halinde üründeki bu kusurlar garanti kapsamı dışında kalacaktır.

 

 

Ürün iadesi için ne yapabilirim?

İade edebileceğin tüm ürünlerde dikkat etmen gereken önemli nokta:

 • Ürününü iade edeceğin zaman ilk teslim aldığında mevcut olan ambalaja eşdeğer şekilde tekrar paketleme yapman gerekir. Üründe kırılma/çizilme/hasarlanma olmasını engelleyecek şekilde yaptığın paketleme ile ürünü kargoya teslim etme yükümlülüğün bulunmaktadır. 

Standart ürünlerde iade koşulları:

 • Teslim tarihinden itibaren cayma hakkı olan 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ürününü iade edebilirsin. Bu talebini süresi dolmadan form doldurarak iletebilirsin.
 • Teslim tarihinden 14 günlük cayma hakkı süresi bittikten sonra standart ürünlerde keyfi iade alınamamaktadır.

Özelleştirilmiş ürünlerde iade koşulları:

 • Cayma hakkı kullanılamaz, ancak:
  • Cayma hakkı kullanılamayan özelleştirilmiş ürünlerde, kabul etmek tamamıyla Kuzeypazar'ın insiyatifinde olmak üzere müşterilerimizin iade talebini geri çevirmemek adına ürünün fiyatı üzerinden özelleştirilmiş ürünlerde %30 özelleştirme/demontaj bedeli düşülerek iade alma hakkına sahiptir. Bu talep teslim tarihinden sonraki 14 gün için geçerlidir.
 • Ürünlerin iadesi taleplerinde, nakliyeli ürünler kendi teslimat ekibimizce iade alınacak olup, ürünlerin teslimatının kargo ile yapılması durumunda ürün iadeleri kargo ile müşterimiz tarafından yapılmalıdır. Kargo ile ürünün gönderilebilmesi için gerekiyorsa demontajı ve paketlenmesi müşterimize aittir. Teslimat türü kargo olan ürünlerin teslimi nakliye ile yapılmış olsa bile, iadesi kargo ile müşterimiz tarafından yapılmalıdır.
 • Outlet ve teşhir ürünlerinde iade ve değişim yapılmaz.
 • Yatak, yastık ve yorganlar kişiye özel ürünler olduğu için hijyenik sebeplerden dolayı değişim ve iadesi yapılmaz.

Ev kozmetiği ürünlerinde iade koşulları:

 • Ev kozmetiği ve kişisel kozmetik ürünleri, hijyen çerçevesinde yasalarla sınırlandırıldığı üzere ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış, kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilmektedir.
 • Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. 
 • Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün sana teslim edildiği andaki hali ile iade etmemen durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. 
 • İade edilen ürün  Kuzeypazar'a ulaştıktan sonra teknik incelemeye gönderilir. Yapılan kontrollerde ürünün kullanıcı tarafından hatalı hale getirildiği raporu verilirse iade kabul edilemez. 
 • Üründe defo / hata var ise 14 gün içinde iade kaydı oluşturulmalıdır.

Alışveriş Sepetim